Wallace The Mule dělá historii vítězstvím v britské drezurní soutěži

• Feb 05, 2020
click fraud protection

Získáváme provizi za produkty zakoupené prostřednictvím některých odkazů v tomto článku.

Wallace Veliký se určitě dožil svého jména poté, co se stal prvním mezníkem, který vyhrál drezurní soutěž ve Velké Británii, protože předchozí pravidla mu zakázala vstup.

Jezdec Wallace, Christie Mclean, nedávno získal povolení soutěžit na špičkových britských drezurních akcích se svým koňským / oselským křížem a nyní s ním vyhrál svou první oficiální soutěž.

Čtyřnohý soutěžící soutěžil v soutěži British Dressage Quest Club na Summerhouse Equestrian v Gloucestershire, když viděl osm kůň a závodníci poníků, aby získali vítěznou cenu.

Wallace mezka a jeho jezdec Christie Mclean dnes dělali historii v soutěži @SummerhouseEC v sekci Team Quest Intro - a vyhráli sekci! Gratulujeme Wallaceovi a příznivcům - vítejte na BD 🥇❤️ pic.twitter.com/GXOvLkC0Wb

- Britská drezura (@britishdressage) 22. července 2018

British Dressage (BD), organizace, která dohlíží na všechny přidružené drezurní soutěže a školení ve Velké Británii, tweetovala: „Wallace the mule a jeho jezdec Christie Mclean dnes vytvořili historii v soutěži @SummerhouseEC v sekci Team Quest Intro - a vyhráli sekce! Gratulujeme Wallaceovi a příznivcům - vítejte u společnosti BD. “

instagram viewer

Wallace Veliký neměl příležitost soutěžit, protože byl napůl koně, napůl osel, což znamená, že byl vyloučen z účasti na oficiálních událostech britského drezura. Christie se však nevzdala svého snu o tom, že se muly budou chovat stejně jako koně a poníci.

V prohlášení vydaném Britská drezura dne 4. července 2018 organizace znovu definovala svou knihu pravidel a uvedla: "Po konzultaci s FEI Rada přijala rozhodnutí o harmonizaci našich pravidel s mezinárodní federací jejich přijetím formulace. Zatímco naše současná pravidla odkazují na koně a poníci bez úplné definice jsou Všeobecná pravidla FEI 2018 konkrétnější a uvádí:

“Kůň: Odkazuje také na poníka nebo jiného člena rodu equus, pokud kontext nevyžaduje jinak. Kůň se narodí z klisny.

"Tato definice by umožnila soutěžit mezky, a proto bude tato změna provedena s okamžitou účinností a odrazena v britských drezurních pravidlech."

Napůl osel, napůl kůň vyhrál svou první oficiální drezurní soutěž v Hardwicke! Wallace a jeho jezdec Christie McLean z #stroud zpočátku nemohli soutěžit, protože muly byly zakázány ve vstupu. pic.twitter.com/1Qy7Ws9N14

- BBC Radio Glos (@BBCGlos) 23. července 2018

💥Novinky blikají 💥
Wallace The Great, náš oblíbený mezek, vyhrál svůj první přidružený drezurní test dnes! Fed on Animalife😊 pic.twitter.com/RZ25ynk2MF

- Animalife (@AnimalifeUK) 22. července 2018

Generální ředitel BD, Jason Brautigam, komentoval změnu soutěžních pokynů: „Jsme rádi, že můžeme Wallace a jeho kolegové mezky soutěžit s BD, jako součást našeho závazku k začlenění a rozmanitosti v drezurě, díky čemuž je sport přístupnější pro Všechno."

Christie odhalila svou vděčnost za podporu všech pro Wallace a její 11letá mezka úspěch v příspěvku na Facebooku: „Historie byla dnes vytvořena pro mezky a British Dressage a wow to bylo dobré jeden!

"Musím dodat, že i přes naše individuální vítězství náš tým získal fantastické druhé místo. Já (Christie), plně přiznávám, že tlak tam byl pevně, zašli jsme tak daleko, a přestože věřím Wallaceovi 100%, vzpomínám si, že dýchám.

"Ale ty velké uši klesnou na stranu a je v pracovním režimu, legenda!" Musím přiznat, že udělal vše, co jsem od něj žádal, a dívat se na video zpět, byl jsem nadšený, krásně jel! "

Wallace od té doby, co byl zachráněn oslem Sanctuary, prošel dlouhou cestu, ale čeho jiného může mezka dosáhnout? Podívejte se na tento prostor ...