Fotografie z nejpamátnějších okamžiků Super Bowlu všech dob

• Apr 17, 2023
click fraud protection

New York Jets v. Baltimore Colts

Tři dny před Super Bowlem III v roce 1969 Joe Namath zaručil, že jeho Jets porazí silně favorizované Colts. Své slovo splnil a dovedl svůj tým k vítězství 16-9.

Green Bay Packers v. Oakland Raiders

V roce 1968 trénoval Vince Lombardi svůj poslední zápas s Green Bay a vyhrál Super Bowl 33-14.

Po svém vítězství ho hráči odnesli ze hřiště, tmavé sako a tak.

Washington Redskins v. Miami Dolphins

Miami Dolphins završili perfektní, neporaženou sezónu vítězstvím v Super Bowlu VII.

Los Angeles Rams v. Pittsburg Steelers

Ve čtvrté čtvrtině prohrál 19-17, quarterback Pittsburghu Terry Bradshaw našel Johna Stallwortha pro touchdown ze 73 yardů a dostal Steelers na vrchol. V roce 1980 vyhráli Super Bowl XIV se skóre 31-19.

Chicago Bears v. New England Patriots

V roce 1982 trenér Mike Ditka předpověděl, že Chicago Bears budou hrát Super Bowl za tři roky. Nikdo (snad kromě těch nejzatvrzelejších fanoušků) mu nevěřil.

Ale o několik let později se střetli s Patriots v Super Bowlu 1986 a zničili je 46:10.

instagram viewer

Nejpamátnější touchdown zápasu zaznamenal William „The Refrigerator“ Perry, 310-librový obranný liniový muž, který se otočil running backem a stal se hrdinou Chicaga.

New York Giants v. Denver Broncos

Po výhře nad Broncos 39-20 v roce 1987 si hráč Giants Harry Carson oblékl sako pro ochranku jako převlek a vysypal kbelík Gatorade na hlavního trenéra Billa Parcellse. Byla to první z mnoha sprch Super Bowl Gatorade.

Buffalo Bills v. New York Giants

Když Giants vedli 20-19 a do Super Bowlu XXV zbývaly jen čtyři sekundy, Bills kicker Scott Norwood pokusil o 47yardový gól z pole... a minul, i když během 70 procent kopů provedl rok. Byla to první ze čtyř proher v Super Bowlu pro Bills.

Washington Redskins v. Buffalo Bills

Running back Thurman Thomas ztratil helmu po národní hymně v roce 1992 a musel odhrát první dvě hry. Za celou hru nakonec spěchal jen 13 yardů a Redskins byli poraženi 37-24.

Dallas Cowboys v. Buffalo Bills

Rok po incidentu s helmou Bills prohráli Super Bowl počtvrté v řadě, čímž se stali týmem s nejvíce po sobě jdoucími vystoupeními (a prohrami) na Super Bowlu.

New England Patriots v. Green Bay Packers

V roce 1997, během Super Bowlu XXXI, Desmond Howard provedl 99yardový kickoff return pro touchdown, který pomohl Packers porazit Patriots 35-21.

St. Louis Rams v. Tennessee Titans

V poslední hře Super Bowl XXXIV, která se odehrála v roce 2000, Mike Jones ze St. Louis Rams přivedl Titána Kevina Dysona dolů jeden yard od koncové zóny, čímž zabil jakoukoli naději na Titány poslední vteřiny shromáždění. Rams vyhráli 23-16.

Pittsburgh Steelers v. Seattle Seahawks

V roce 2006, "Fast" Willie Parker překonal rekord Super Bowl 75yardovým touchdown runem a postavil Steelers 14-3. Steelers vyhráli zápas 21-10.

Indianapolis Colts v. Chicago Bears

Déšť se snesl na Super Bowl XLI na Floridě v roce 2007 a způsobil šest obratů v první polovině. Byla to nejmokřejší hra v historii Super Bowlu.

Byl to také historický zápas pro trenéry Lovie Smith z Bears a Tonyho Dungyho z Colts, kteří se stali prvními afroamerickými hlavními trenéry, kteří dovedli své týmy do Super Bowlu.

New York Giants v. New England Patriots

Ve čtvrté čtvrtině Super Bowl XLII v roce 2008 Giants wide receiver David Tyree nějak dokázal zachytit 32yardovou přihrávku tím, že si ji připnul na svou helmu.

Pittsburgh Steelers v. Louis Cardinals

Ben Roethlisberger, když zbývaly jen tři sekundy, odpálil míč do koncové zóny, kde ho Santonio Holmes chytil na špičkách v samém zadním rohu, než vypadl mimo hřiště.

Steelers vyhráli Super Bowl XLIII v roce 2009 se skóre 27-23.

Baltimore Ravens v. San Francisco 49ers

Ve třetím čtvrtletí Super Bowl XLVII v roce 2013 částečný výpadek proudu uvrhl oblasti hřiště do tmy.

Hra byla zpožděna o 34 minut a fanoušci museli být vyproštěni z výtahů, zatímco hráči leželi na hřišti.

Někteří viní ztrátu Ravens ze zpoždění hry, které rozdrtilo jejich dynamiku a umožnilo 49ers vrátit se z deficitu 28-6.

New England Patriots v. Seattle Seahawks

V roce 2015, kdy do konce zbývalo pouhých 20 sekund, Malcolm Butler udělal neuvěřitelný zákrok u brankové čáry a urval vítězství Seahawks tím, že udržel vedení Patriots 28:24.

New England Patriots v. Atlanta Falcons

Během Super Bowl LI se Brady vzpamatoval z mizerné první poloviny, aby mohl zahájit největší comeback Super Bowlu v historii. Patriots vyhráli 34-28 poté, co ve třetí čtvrtině prohrávali hluboko 28-3.

Ať ho milujte nebo nenávidíte, Tom Brady je nejúspěšnějším quarterbackem všech dob se sedmi vystoupeními v Super Bowlu a pěti výhrami.